12:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Wróble złapane na klej - potworna pułapka we Wrzeszczu

Zamieszczono dnia śr., 2020-12-09 22:05

Nie wiadomo kto zastawił pułapkę na ptaki przy jednym ze śmietników we Wrzeszczu Dolnym. Niestety złapały się w nią dwa wróble, które zwabił kawałek bułki przyklejony na środku. O cierpiących ptakach zostali zaalarmowani strażnicy miejscy.

Wtorek, 8 grudnia. Kilka minut przed godziną 15.00 funkcjonariusze z Referatu III otrzymali zgłoszenie o uwięzionych wróblach. Ptaki miały znajdować się przy jednym ze sklepów na ulicy Wajdeloty. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce.

Na jednym z pojemników na odpady leżała pułapka lepowa z dwoma przyklejonymi do niej wróblami i kawałkiem bułki. Ptaki popiskiwały i próbowały się uwolnić. Niestety bezskutecznie. Widać było, że bardzo cierpią. Za zgodą dyżurnego Stanowiska Kierowania od razu przewieźliśmy je do lecznicy przy ulicy Kartuskiej – mówi inspektor Jarosław Hildebrandt.

Niestety stan wróbli był na tyle poważny, że nie udało się ich uratować. Strażnicy wraz z pułapką udali się na Komisariat Policji. Po złożeniu zeznań dalsze czynności prowadzić będą policjanci.

Sprawę na swoim profilu facebookowym poruszył radny Miasta Gdańska Andrzej Kowalczys. Zaoferował osobie, ktora pomoże ująć sprawców, nagrodę w wysokości 2600 złotych - czyli całą swoją miesięczną dietę. 

 

info/foto: Straż Miejska w Gdańsku