06:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Wiadukt Biskupia Górka będzie zamknięty dziś w nocy

Zamieszczono dnia pon., 2020-12-07 09:41

W nocy z poniedziałku na wtorek (7 na 8 grudnia) nie będzie możliwości przejazdu przez Wiadukt Biskupia Górka. Obiekt zostanie całkowicie wyłączony z ruchu w godzinach 22.00-5.00. Sugerowany objazd poprowadzony będzie al. Armii Krajowej, al. Havla i ul. Małomiejską. Zamknięcie wiaduktu spowodowane jest koniecznością wykonania prób obciążeniowych.

Z uwagi na konieczność przeprowadzenia prób obciążeniowych istnieje konieczność wyłączenia z ruchu całego obiektu. Nocna akcja polegać będzie na wykonaniu próby statycznej oraz próby dynamicznej obciążenia obiektów taborem samochodów ciężarowych. W trakcie próbnego obciążenia wykonywane będą m.in. pomiary przemieszczeń pionowych ustrojów nośnych i na łożyskach ruchomych wiaduktu. Badana będzie także stabilność podpór.

Ostatecznie wyniki z próbnych obciążeń obiektów zostaną porównane z założeniami projektowymi dotyczącymi nośności i dopuszczalnych przemieszczeń elementów nośnych obiektów mostowych. Planowane nocne próby obciążeniowe są konieczne do rozpoczęcia procedury odbiorowej i przybliżą nas do otwarcia ruchu na drugiej nitce wiaduktu. 

Zamknięcie wiaduktu Biskupia Górka, oznacza również czasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. 

W nocy z poniedziałku na wtorek (7/8 grudnia) obowiązywać będą zmiany dla linii: 132, 154, 189, 200, 205, 207, 232, 256, N1 i N5.

W związku z koniecznością skierowania autobusów znacznie wydłużoną trasą objazdową: przez al. Armii Krajowej, al. Havla i ul. Świętokrzyską, wybrane odjazdy zostaną przyspieszone lub będą wykonane z opóźnieniem.

info/gdansk.pl

foto/domena publiczna