12:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Ekskluzywny pokaz Forda Mustang Mach-E w FordStore Euro-Car Gdynia

Zamieszczono dnia pon., 2020-12-07 08:47

Ford Mustang Mach-E to jedna z najbardziej oczekiwanych premier samochodowych w tym roku. Auto bardzo popularnego segmentu SUV stylistyką mocno nawiązuje do znanego i kultowego już modelu Mustang. Dzięki temu komfortowo można przewieźć nawet 5 osób. Dodatkowo do dyspozycji jest 500 litrowy bagażnik.

Jedyny egzemplarz dostępny w Europie można obejrzeć 12 grudnia w salonie
FordStore Euro-Car Gdynia przy ul. Owsianej 13 w godzinach 10-17.

Samochód, który odwiedzi nasz salon to wersja z napędem na wszystkie koła w kolorze Rapid Red.

Jest to doskonała okazja, aby zapoznać się z modelem, który będzie jednym z najważniejszych pojazdów elektrycznych w Europie.

Kierowca otrzymuje do wyboru trzy tryby jazdy: Whisper (szept), Engage (emocje) oraz Unbridled (nieokiełznanie). Każdy z nich charakteryzuje się:

mniej lub bardziej sportowym działaniem układu kierowniczego;
nastrojowym oświetleniem;
dźwiękami dostrojonymi do elektrycznej jazdy;
animacjami na zestawie wskaźników.

Mustang Mach-E występuje w różnych odmianach stylistycznych:
Mach-E;
Mach-E AWD;
Mach-E First Edition

Do napędu służą trzy warianty baterii z dwoma rodzajami napędu:
Pierwsza, standardowa pozwala przejechać na pełnej baterii 450 km przy napędzie RWD, oraz 420 km z AWD.
Pojemniejsza, tzw. rozszerzony zasięg, z napędem RWD pozwala przejechać do aż 600 km! Opcja z napędem na wszystkie koła może osiągnąć 540 km zasięgu.
Najmocniejszą odmianą będzie Mustang Mach-E GT o mocy 465 KM
i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 830 Nm! Osiągnięcie pierwszych 100 km/h ma zająć mniej niż 5 sekund.

Zasięg baterii i moc to jedno, natomiast bardzo istotny jest także czas ładowania. Bateria o mniejszej pojemności może być ładowana prądem stałym o mocy 115 kW, natomiast większa aż o 150 kW! Czas ładowania w przedziale 10-80% to odpowiednio 45 i 38 minut przy wykorzystaniu maksymalnej mocy ładowania.

Nowy model Mustang Mach-E jest objęty programem Ford Charging Solutions, który zapewni łatwy dostęp do sieci ładowarek FordPass w całej Europie. Koncern Forda ogłosił, że każdy, kto złoży zamówienie na Mustanga Mach-E (niezależnie od wersji) w tym lub w przyszłym roku, będzie mógł korzystać z tej opcji bezpłatnie przez 5 lat.

Jedną z nowości w ramach tego modelu jest nowy system multimedialny zamknięty
w ekranie o przekątnej 15,5 cala. Ford SYNC 4 w Mach-E spełnia funkcję naszego „osobistego asystenta”. Umożliwia on dostosowanie naszego samochodu bezpośrednio z urządzenia mobilnego lub komputera. To coś więcej niż tylko pokładowy system multimedialny, to osobisty komputer uczący się zachowań użytkownika, który ułatwia codzienne poruszanie się. W poniedziałki odwiedzasz siłownię? Mach-E sprawdzi aktualny ruch na ulicach i zaproponuje najszybszą trasę. Codziennie po pracy dzwonisz do domu? SYNC 4 zaproponuje wykonanie połączenia kiedy wyruszysz spod miejsca pracy. Kolejna nowość to aktualizacje systemu za pośrednictwem wbudowanego modemu oraz system nawigacji satelitarnej połączony z chmurą. Ciekawostką będzie bezprzewodowa łączność Android Auto oraz Apple CarPlay.

Wsiadanie i uruchamianie pojazdu jest teraz możliwe dzięki funkcji Phone as a Key,
w której to nasz telefon staje się kluczykiem do samochodu. Dostępny jest także kod awaryjny, który można wprowadzić z klawiatury umieszczonej na słupku B, aby odblokować zamki drzwi, a osobny kod wprowadzony na centralnym ekranie dotykowym pozwoli na uruchomienie i jazdę, na przykład w razie rozładowania baterii telefonu.

Paleta 8 żywych kolorów nadwozia Mach-E obejmuje lakiery: Rapid Red Metallic Tinted Clearcoat, Star White Metallic Tri-Coat, Infinite Blue Metallic Tinted Clearcoat, Carbonized Gray, Shadow Black, Iconic Silver, Grabber Blue i Space White.

Info: Euro-Car