12:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Potrącony pieszy w Pruszczu Gdańskim

Zamieszczono dnia pt., 2020-12-04 22:26

W czwartek, 3 grudnia policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Pruszczu Gdańskim. Na przejściu dla pieszych osobowa skoda najechała na 49-letniego pieszego. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

 

W czwartek, 3 grudnia około godz. 21.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w Pruszczu Gdańskim na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z Zastawną.

Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

 

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni kierujący skodą na potrącił 49-letniego pieszego na wyznaczonym przejściu dla pieszych.

 

Policjanci sporządzili oględziny pojazdu i przy pomocy technika kryminalistyki oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili oczywiście trzeźwość kierowcy – był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali też prawo jazdy 31-latka.

Pieszy został przetransportowany do szpitala w Gdańsku.

 

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim