12:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nowa marka i zupełnie nowe auto w Trójmieście - Cupra

Zamieszczono dnia pon., 2020-11-30 20:54

Cupra to nowa marka w grupie Volkswagena. Wywodzi się ze sportowej tradycji Seata i specjalizuje się w samochodach sportowych. 

W Trójmieście, grupa Plichta na ul. Lubowidzkiej w swoim kompleksie dealerskim otworzyła pierwszy na Pomorzu salon tej marki.
W zasadzie to nie jest to pełnoprawny Salon, a jedynie dedykowana strefa i stanowisko w salonie Seata.
Charakterystyczne dla Cupry kolory to miedziany, szary oraz niebieski (Petrol Blue). Na poniższych zdjęciach, eksponowany w salonie Cupra Leon, z napędem hybrydowym Plug-in.

 

Obecnie w ofercie marki dostępne są Leon, Ateca i Formentor. 

I to właśnie Formentor jest najgorętszym tematem ostatnich dni - to pierwsze autorskie auto marki. Choć stylistycznie ma sporo z nowego Leona, to jednak nie posiada swojego odpowiednika w Seacie. Jak ćwierkają ptaszki, auto stoi pod salonem tylko w nocy. W dzień bez przerwy jeżdżą nim klienci. O wrażeniach z jazdy już wkrótce - na razie mały zwiastun w postaci zdjęć. Auto wyposażone jest w napęd na 4 koła, 310KM generowanych przez dwu litrowy silnik benzynowy. Cennik startuje od 194 500zł. Sprawdźcie sami na jazdach testowych!


Cupra pretenduje do grona marek premium - czy materiały i jakość wykonania są premium? Czy ten model jest na półce Seata, Volkswagena, czy może Audi? To się dopiero okaże... Czy podbije serca klientów i zostanie nową gwiazdą w koncernie? Tego również jeszcze nie wiadomo... Na razie zobaczcie jak wygląda auto:

 

foto i tekst - Mikołaj Stolarski