14:06
23 czerwiec 2021
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Smart zderzył się z bmw w Kowalach

Zamieszczono dnia sob., 2020-11-28 09:31

W czwartek, 26 listopada policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Kowalach (p. gdański gm. Kolbudy). Smart zderzył się z bmw. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

W czwartek, 26 listopada około godz. 20.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w miejsc. Kowale na Drodze Wojewódzkiej nr 221 (powiat gdański, gmina Kolbudy). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 32-letnia kierująca smartem wykonując manewr skrętu w lewo, zderzyła się z jadącą bmw z naprzeciwka 27-letnią kobietą.

Policjanci sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili oczywiście trzeźwość kierowców – obie były trzeźwe. Mundurowi zatrzymali też prawo jazdy 32-latce.

Kierowca oraz pasażer smarta zostali przetransportowani do szpitala w Gdańsku.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zachowania ostrożności podczas wykonywania manewrów na drodze. Szczególnie w porze jesienno-zimowej, gdy przez często widoczność bywa utrudniona przez opady, większą część doby jest ciemno, należy z uwagą obserwować otoczenie i dostosować prędkość do warunków. Od kierowców wymaga się, aby potrafili przewidywać możliwe zmiany w otoczeniu i tak kierowali pojazdem, aby móc zareagować, celem uniknięcia niebezpieczeństwa.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim