13:06
23 czerwiec 2021
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Sprayem po aucie

Zamieszczono dnia śr., 2020-11-18 21:55

Pewien mężczyzna uwiecznił kilka imion i rysunków na samochodzie zaparkowanym przy ulicy Zawodników. Wątpliwego artystę na gorącym uczynku ujęli strażnicy miejscy. Mężczyzna trafił na komisariat.

Sobota, 14 listopada. Kilka minut po godzinie 14.00 funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki jechali ulicą Elbląską, gdy zauważyli, że ktoś pisze sprejem po aucie zaparkowanym na ulicy Zawodników. Natychmiast pojechali to sprawdzić.

- Początkowo grafficiarz powiedział nam, że to jego samochód. Nie był jednak w stanie tego udowodnić. Nie miał też dowodu rejestracyjnego. Później oznajmił, że znalezione nie kradzione i teraz auto należy do niego. Twierdził również, że jest dziennikarzem i nie musi się wylegitymować. Nie chciał też pokazać legitymacji prasowej. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwaliśmy patrol policji - mówi młodszy inspektor Szymon Majchrzak.

Przybyłym na miejsce policjantom wandal również nie chciał podać swoich danych. Grafficiarz musiał udać się z funkcjonariuszami na najbliższy komisariat. Mężczyzna odpowie za uszkodzenie mienia i odmowę podania swoich danych.

info/foto: Straż Miejska w Gdańsku