21:05
13 maj 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Zobacz - Gdańscy pingpongiści walczą o finał Superligi!

Zamieszczono dnia ndz., 2017-05-21 19:09

Pingpongiści KSUnia AZS AWFiS wygrali pierwszy z trzech meczy, otwierających im drogę do mistrzowskiego tytuł w Lotto Superlidzie Tenisa Stołowego. Północna.TV zaprasza na kolejne emocje już szóstego maja, do hali AWFiS Gdańsk.

W pierwszym meczu półfinału Lotto Superligi drużyna pokonała na wyjeździe ZOOLESZCZ Gwiazdę Bydgoszcz 3:1. Ważną rolę w tym meczu miał układ poszczególnych partii. Te trenerskie szachy przedmeczowe z ustawieniem składu wygrał Piotr Szafranek. Obie strony przed meczem wiedziały jakie ustawienie byłoby najkorzystniejsze dla danej drużyny. Na inaugurację spotkania wygrał Wang Yang z Markiem Badowski 3:1, później nasz niezawodny lider Kaii Konishi zwyciężył nad rakietą numer 1 bydgoszczan Harmeet Desai 3:0. Jedyną porażkę odnotował Patryk Zatówka z Andrew Baggaley 1:3. Dzieła dokończył Kai Konishi odnosząc swe drugie zwycięstwo wieczoru pokonując Marka Badowskiego 2:0.

- Wynik 3:1 mocno stawia nas w rolii faworytów, ale nadal trzeba pamiętać,że to pierwsza połowa i w rewanżu nie można zlekceważyć przeciwnika gdzie będzie trzeba zagrać na pełnej koncetracji – mówił po meczu kierownik drużyny, Bartosz Gajek.

Rewanż odbędzie się 6 czerwca o godzinie 18.00 w hali widowiskowo sportowej AWFiS w Gdańsku. W związku z tym, że to ostatn mecz przed wielkim finałem, możemy spodziewać się naprawdę wielkich emocji. Wstęp – jak zawsze – wolny!

(Red.) Północna.TV, fot. KS AZS AWFiS