20:01
19 styczeń 2021
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Włącz się w tworzenie przyszłości Gdańska i weź udział w sesji Radykalnego Śnienia o mieście

Zamieszczono dnia czw., 2020-11-12 19:23

To, jaki będzie Gdańsk Przyszłości zależy od każdego z nas. Mieszkańcy powinni decydować o mieście i kształtować jego wizję, ale także być świadomi potencjalnych zagrożeń. Instytut Kultury Miejskiej i infuture.institute zapraszają gdańszczan do udziału w procesie badającym przyszłość miasta - Sesji Radykalnego Śnienia. Spotkanie odbędzie się 18 listopada w godz. 15.00 – 17.00 w formie online. Obowiązują zapisy: https://tiny.pl/7kw66.

– Sesja Radykalnego Śnienia to spotkanie online, podczas którego uczestnicy będą pracować z wyzwaniami, z którymi Gdańsk najprawdopodobniej będzie musiał się zmierzyć w przyszłości. Celem jest wypracowanie radykalnych rozwiązań dla kluczowych problemów, przy pomocy przełomowej technologii. Proces ułatwi wykorzystanie metody Moonshot Thinking, z której aktywnie korzystają między innymi władze Nowego Jorku, przy wypracowywaniu rozwiązań odpowiadających na rzeczywiste problemy mieszkańców. – opowiada Aleksandra Kulińska z infuture.institute.

Spotkanie odbędzie się 18 listopada w godz. 15.00 – 17.00 w formie online. Zapisy: https://tiny.pl/7kw66.

– Do wzięcia udziału w Sesji Radykalnego Śnienia zapraszamy wszystkich zainteresowanych sprawami miasta mieszkańców Gdańska. Będą pracować w grupach razem z przedstawicielami samorządu, ekspertami z zakresu urbanistyki, architektury, edukatorami, animatorami kultury, akademikami, artystami i osobami zajmującymi się działaniami społecznymi. Zróżnicowane zespoły mają szansę na wypracowanie ciekawszych i odważniejszych rozwiązań – mówi Natalia Brylowska z Instytutu Kultury Miejskiej.

Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona. Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybrana różnorodna grupa mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Spotkanie odbędzie się 18 listopada w godz. 15.00 – 17.00 w formie online. Obowiązują zapisy: https://tiny.pl/7kw66.

Sesja Radykalnego Śnienia jest częścią procesu badawczego projektu Gdańsk Przyszłości prowadzonego przez Instytut Kultury Miejskiej i infuture.instiute. Jednym z efektów prowadzonego procesu foresightowego (foresight to metoda strategicznego przewidywania pozwalająca na przygotowanie się do nadchodzących zmian) będą scenariusze przyszłości dla Gdańska. Perspektywa czasowa przyjęta w ramach badań to 50 lat.

Red.