04:07
29 lipiec 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Mistrzowie w Drodze na Autodromie w Pszczółkach

Zamieszczono dnia wt., 2020-10-20 19:26

„Mistrzowie w drodze” to nowy projekt Grupy LOTOS i Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ambasadorem akcji jest kierowca rajdowy, Wicemistrz Świata WRC2 – Kajetan Kajetanowicz. Program ma nie tylko edukować, ale i angażować młodych kierowców w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Zajęcia będą odbywać się w Pszczółkach.

Głównym celem kampanii jest promocja mistrzowskiej jazdy w wykonaniu młodych kierowców – mistrzowskiej, bo bezpiecznej i zgodnej z przepisami, pokazującej szacunek dla innych uczestników ruchu drogowego. Program zakłada poszerzanie świadomości przewidywania skutków wśród młodych kierowców oraz szlifowanie ich umiejętności już od samego początku uczestnictwa w ruchu drogowym. Dlatego jednym z filarów programu są szkolenia z doskonalenia techniki jazdy.

To kolejny projekt Grupy LOTOS, który zwraca uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ubiegłych latach gdański koncern razem z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prowadził akcję „LOTOS – Mistrzowie

w pasach”, która pokazywała, jak ważna jest edukacja w zakresie prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach.

– Jako firma paliwowa chętnie angażujemy się w programy, których celem jest poszerzanie świadomości kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki wspólnej akcji

z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego możemy w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

 

Program rozpoczyna się od spotkań z osobami, które zdały egzamin na prawo jazdy.

Od 19 października, w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku, na nowych kierowców będzie czekać specjalny punkt informacyjny. Młodzi uczestnicy ruchu drogowego otrzymają tam karty Navigator z dedykowaną im promocją punktową. Dodatkowo będą mogli wziąć udział w konkursie – wystarczy, że nagrają film promujący bezpieczną jazdę i prześlą go za pomocą formularza na stronie www.brd.org. Autorzy najlepszych filmów wezmą udział w szkoleniach realizowanych na terenie Autodromu Pomorze w Pszczółkach.

– Stawiamy na rozwijanie praktycznych kompetencji prowadzenia pojazdu. Kierowcy będą ćwiczyć na placu manewrowym, na torze szosowym, ale i także na płycie poślizgowej. Poznają granice swoich możliwości i granice możliwości pojazdu – wszystko po to, by wykorzystując nowoczesne narzędzia szkolenia kierowców wykształcić pożądane nawyki – mówi Jacek Zalewski, prezes Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Ambasadorem programu „Mistrzowie w drodze” jest Kajetan Kajetanowicz – jeden

z najbardziej znanych i utytułowanych kierowców, zdobywca drugiego miejsca w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC2 2019 oraz wielokrotny Rajdowy Mistrz Europy i Polski.

(Red.) fot. KC BRD www.polnocna.tv