00:10
27 Październik 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Hala sportowa w Cedrach Wielkich nagrodzona w prestiżowym konkursie

Zamieszczono dnia wt., 2020-09-29 07:24

23 września odbyła się w Warszawie finałowa gala ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku&Budowa XXI wieku”. W niewielkim gronie finalistów znalazła się Gmina Cedry Wielkie, a nagrodę za wybudowanie hali odebrał wójt Janusz Goliński.

- To nasz wspólny sukces, z którego oczywiście bardzo się cieszę. Budowa tak dużego obiektu na żuławskim, trudnym terenie to nie lada wyzwanie. Nam to się udało, sprostaliśmy wyzwaniu. Jest to zasługa wszystkich osób, zaangażowanych w realizację tego projektu. Mam tu na myśli przede wszystkim zespół projektantów, jaki i wykonawców. Dzięki dobrej współpracy udało się zrealizować inwestycję, która została zauważona i doceniona na arenie ogólnopolskiej – mówi wójt Janusz Goliński.

Przypomnijmy, że to m.in. mieszkańcy poszczególnych miast, miasteczek i wsi – w formie głosowania – zdecydowali komu przyznane zostaną najważniejsze laury. Swój głos miała również kapituła konkursu.

- Naszych planów nie pokrzyżowała nawet pandemia koronawirusa, o czym świadczy ilość zgłoszonych obiektów. Myślę, że jest to chwila uznania dla inwestorów, wykonawców i projektantów. Ich współpraca jest zazwyczaj krótka, ale ciężka i owiana wieloma godzinami kłótni oraz dyskusji nad najlepszymi rozwiązaniami dla inwestycji. Potem jest tylko podpisanie protokołu odbiorczego. Nasz konkurs ma docenić wkład wszystkich podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji – mówił podczas gali finałowej Roman Pikuła, komisarz konkursu „Modernizacja Roku&Budowa XXI wieku".

Dodajmy, że nagrodę przyznano także wykonawcy inwestycji i firmie, która zajmowała się przygotowaniem projektu budowy naszej hali.

Warto jeszcze zauważyć, że do konkursu zgłoszono 460 obiektów z całej Polski, ale do finału zakwalifikowało się tylko 76 z nich, które później podzielono na poszczególne kategorie.

info/foto: www.cedry-wielkie.pl