20:12
2 Grudzień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nowa klasa S od Mercedesa: Byliśmy na premierze!

Zamieszczono dnia czw., 2020-09-24 12:35

O nowym Mercedesie klasy S z pewnością można powiedzieć jedno - to samochód z klasą. Wypełnia definicję luksusowej limuzyny, w której najwygodniej siedzi się z tyłu na prawym fotelu, a równocześnie jest to samochód, który stawia kierowcę w centrum.

Niemcy w nowej generacji S klasy postawili na nowe technologie i doświadczenie, zachowując ducha marki Mercedes. Byliśmy na polskiej premierze tego modelu jako jedyna redakcja z pomorza.

 

 

FOTO: Nowy Mercedes klasy S ma prawie 518 cm długości i rozstaw osi przekraczający 310 cm. Szerokość nadwozia wraz z lusterkami to prawie 211 cm.

Mercedes chwali się, że słucha opinii swoich klientów i po poprzedniej, delikatniejszej generacji auto zyskało cięży wygląd. Zasługą tego ma być również słupek „C”, który ma wyróżniać nową S-kę od innych modeli marki.

Wrażenie większej elegancji dodają również 21-calowe felgi. Chociaż na karoserii mało się dzieje, w myśl nowej zasady czystszych linii to tym razem bardziej będzie czuć cenę auta i trudniej będzie pomylić je z innymi modelami, co czasem się zdarzało przy poprzedniej generacji.

Wzrok również mogą przyciągnąć przednie światła, w nowej technologi Digital Light.

Nowa S-ka trafi do salonów na przełomie listopada i grudnia tego roku. Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów jeszcze w grudniu. Widać, że jest to nowy rozdział tego modelu, jednak czuć też jaki rynek będzie priorytetowy dla niemieckiej marki – Chiny. Podczas prezentacji nie raz był wspominany ten fragment świata, lecz bez jasnej deklaracji.

Na rynku polskim nowa klasa S zaczynać się będzie od 434 200 zł, natomiast egzemplarz ze zdjęć w wersji Long z oznaczeniem S500 zaczyna się od 552 500 zł. Mercedes będzie też promował wersje hybrydowe swojego pojazdu.

Więcej o modelu, gdy tylko przyjedzie do Nas na testy :)

zdj. Bartosz Gondek