01:10
24 Październik 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Starogard Gdański: Śmiertelny wypadek w miejscowości Bytonia

Zamieszczono dnia pon., 2020-09-21 20:57

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w minioną sobotę nad ranem w pobliżu miejscowości Bytonia na drodze krajowej nr 22. W wyniku uderzenia osobowego volkswagena w drzewo śmierć poniósł 39-letni pasażer tego auta. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy oraz służby medyczne. Obecnie Policja i Prokuratura wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku.

W sobotę nad ranem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Bytonia. Policjant, który pełnił dyżur przy telefonie alarmowym skierował na miejsce funkcjonariuszy starogardzkiej drogówki, technika kryminalistyki oraz policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej

Jak wstępnie ustalili pracujących na miejscu mundurowi, 33-letni kierowca osobowego volkswagena, jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego z nieustalonej przyczyny zjechał na pobocze drogi, gdzie uderzył w drzewo. Mężczyzna doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Dodatkowo, w celu ustalenia, czy nie kierował pod wpływem środków odurzających pobrana została krew. Niestety obrażenia, jakich doznał 39-letni pasażer tego auta, okazały się śmiertelne. Pracujący pod nadzorem prokuratora policjanci sporządzili oględziny miejsca zdarzenia oraz rozbitego volkswagena. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego wypadku.

info/foto: KWP w Gdańsku