01:10
27 Październik 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Okradł myjnię samochodową – został zatrzymany przez policjantów

Zamieszczono dnia pt., 2020-09-11 22:49

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który włamał się do automatycznej myjni samochodowej, skąd ukradł pieniądze. Podczas czynności z 26-latkiem mundurowi ustalili, że może on odpowiadać za kilka innych przestępstw, w tym oszustwa i kradzieże. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 15 lat więzienia.

Na początku bieżącego tygodnia policjanci z Pruszcza Gdańskiego otrzymali zgłoszenie o włamaniu do automatycznej myjni samochodowej na terenie powiatu gdańskiego i kradzieży pieniędzy z tego urządzenia.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zajęli się tą sprawą i określili krąg osób podejrzewanych. We wtorek (8 września) kryminalni zatrzymali 26-letniego mężczyznę, którego wcześniej wytypowali do tej sprawy.

Został on przewieziony do komendy i przesłuchany. W trakcie czynności z zatrzymanym doświadczeni śledczy ustalili, że mężczyzna może odpowiadać także za inne przestępstwa w tym oszustwa i kradzieże. Kradł on m.in. paliwo ze stacji benzynowych, elektronarzędzia i inne wartościowe rzeczy z różnych posesji. 26-latek zawierał również umowy wypożyczenia sprzętu budowlanego, których warunków nie dotrzymywał.

Mężczyzna w związku z popełnionymi przestępstwami usłyszał już zarzuty odpowiadające kwalifikacji prawnej swojego postępowania.

26-latek działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy.

Kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Info: Pomorska Policja