18:10
1 Październik 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Policja zatrzymała mężczyznę znęcającego się nad zwierzętami

Zamieszczono dnia sob., 2020-08-15 11:01

Gdańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który z mieszkania na trzecim piętrze wyrzucił kota. Zwierzę upadło na betonowe schody. Zatrzymany 40-latek ukrywał się na terenie ogródków działkowych. Prokurator zawnioskował o tymczasowy areszt i jeszcze dziś o dalszym losie sprawcy zadecyduje sąd. Mężczyzna najprawdopodobniej odpowie także za inne przestępstwo, którego dopuścił się w przeszłości. Mężczyzna niewłaściwie opieka nad dwiema kozami. Zwierzęta nie były dostatecznie karmione, pojone oraz nie miały odpowiedniego schronienia w czasie niskich temperatur. Sprawcy grozi 5 lat więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci odebrali zgłoszenie, że z balkonu jednego z bloków w Nowym Porcie został wyrzucony kot. Policjanci pojechali na miejsce, ustalili mieszkanie, z którego zostało wyrzucone zwierzę. Ranny kot zaraz po zdarzeniu trafił pod opiekę weterynarza. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali świadków. Szybko też ustalili, że sprawca jest znajomym jednego z domowników. Mężczyzna uciekł z mieszkania zaraz po tym, jak zorientował się, że zgłaszający zawiadomili policję. Jego tożsamość była znana policjantom. To 40-latek, który nie ma stałego miejsca zamieszkania.

Sprawą od początku zajął się także dzielnicowy i dzięki dobremu rozpoznaniu rejonu służbowego, którym się opiekuje, szybko zdobył informacje na temat poszukiwanego mężczyzny. Dzielnicowy zaczął sprowadzać miejsca, w których miał się ukrywać sprawca. Wczoraj tuż przed godz. 10.00 policjanci z Nowego Portu pojechali w rejon ogródków działkowych i sprawdzili kolejne miejsce, na którego temat zdobyli informacje podczas swojej pracy. Dzielnicowy zatrzymał na miejscu poszukiwanego 40-latka. Mężczyzna był pijany. Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu i jeszcze dziś najprawdopodobniej usłyszy zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. Prokurator zawnioskował o areszt dla 40-latka i o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Sprawca odpowie także za inne podobne przestępstwo. Mężczyzna w niewłaściwy sposób opiekował się dwiema kozami. Zwierzęta były głodzone i przetrzymywane zimą w nieodpowiednich warunkach. Po interwencji służb zostały mu odebrane.


Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara 5 lat więzienia.

info/foto: KWP w Gdańsku