18:08
15 Sierpień 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policjanci pracowali na miejscu wypadku śmiertelnego w Mierzeszynie

Zamieszczono dnia wt., 2020-07-07 11:53

W poniedziałek rano policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w Mierzeszynie (p. gdański, Gmina Trąbki Wielkie). Dostawcza kia uderzyła przodem w przydrożne drzewo, wskutek czego kierowca poniósł śmierć na miejscu. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożną jazdę.

 

W poniedziałek 6 lipca po godzinie 7 rano dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 233 w miejsc. Mierzeszyn (p. gdański, gm. Trąbki Wielkie). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki. Mundurowi po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 63-letni mężczyzna jadący dostawczą kią w kierunku Gdańska zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na lewe pobocze gdzie uderzyła przodem pojazdu w drzewo. Kierowca, mimo podjętej akcji reanimacyjnej poniósł śmierć. W wypadku brał udział ponadto 34-letni pasażer tego pojazdu. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim pod nadzorem prokuratora sporządzili oględziny pojazdu, przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Mundurowi zabezpieczyli też pojazd do dalszych badań.

 

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności podczas jazdy! Przypominamy o konieczności zaplanowania podróży i uwzględnieniu przerw w jeździe. Nawet gdy warunki drogowe nam sprzyjają, stosujmy zasadę wolniej, a bezpieczniej.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim