19:08
12 Sierpień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

JUŻ OD DZIŚ: Jarmark lokalnych produktów Żuławskie Smaki w CH Osowa!

Zamieszczono dnia pt., 2020-07-03 13:37

Dziś i w sobotę, 3 i 4 lipca, odbędzie się pierwszy po długiej przerwie jarmark lokalnych producentów Żuławskie Smaki w CH Osowa. Wystawcy z Żuław zaprezentują swoje wyroby w letniej, świeżej odsłonie.

Po kilku miesiącach przerwy do CH Osowa wracają lokalni producenci z Żuław wraz ze swoimi znakomitymi produktami. Od samego początku inicjatywa powstania marki miała na celu pokazanie, co na Żuławach jest najsmaczniejsze i czym mogą podzielić się lokalni wytwórcy – najlepiej tym, co sami od lat z wielkim sercem tworzą w swoich domostwach lub niewielkich manufakturach. Dlatego teraz, po przerwie, będzie można w pełni docenić wszystkie ich produkty.

Od samego początku stałym uczestnikiem jarmarku w CH Osowa jest Żuławska Zagroda ze swoimi kiszonkami, zwłaszcza ogórkami, które rosną na polach Żuław. Właścicielem przedsiębiorstwa jest Adam Spirewski, który zainicjował zebranie najlepszych producentów z okolicy, aby mogli podzielić się szerzej swoimi produktami i wciąż koordynuje cały projekt.

„Pod szyldem Żuławskich Smaków postanowiliśmy sprzedawać lokalne produkty. Pomysł przyjął się bardzo szybko i obecnie jest już sporo przedsiębiorstw, które chcą dzielić się swoimi wyrobami” – opowiada Adam Spirewski.

Oprócz kiszonek na jarmarku będzie można nie tylko zakupić, ale i skosztować np. aromatycznych żuławskich serów marki Sery Witka, tegorocznych miodów z Pasieki Gustawa czy wypieków i słodkości od Słodkiego Zakątka. Dla koneserów kuchni polskiej w ofercie jarmarku są też pierogi i gołąbki pani Halinki Uzdowskiej, które od zawsze cieszą się bardzo dużym uznaniem klientów. Wśród wystawców znajdą się także naturalne produkty od Tłoczni Olejowej, które polecane są zarówno jako dodatek kulinarny i działają prozdrowotnie dla organizmu.
„Produkty oznaczone etykietą Żuławskie Smaki to zbiór wyrobów wysokiej jakości z polskich wytwórni. Od wielu lat wspieramy okolicznych producentów, doceniając płody naszych pól i hodowli. Jarmark w naszym centrum cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem co niezmiernie nas cieszy – że mieszkańcy Trójmiasta doceniają swoje rodzime produkty” – komentuje dyrektor CH Osowa, Aleksandra Słowińska.

Wystawcy lipcowej edycji Żuławskie Smaków:
– Miody Gustawa – miody z Żuław
– Żuławska Zagroda – ogórki kiszone z własnego pola
– Pierogi Halinki – pierogi i kuchnia polska– Słodki Zakątek – słodkie wypieki i pieczywo
– Sery Witka – sery i twarogi własnej produkcji
– Tłocznia Olejowa

Info + zdj: CH Osowa