19:08
12 Sierpień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policjanci kontrolowali pasażerów komunikacji miejskiej

Zamieszczono dnia czw., 2020-07-02 21:52

Policjanci gdyńskiej drogówki prowadzili działania, polegające na wzmożonych kontrolach w autobusach miejskich. Celem akcji funkcjonariuszy było zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Mundurowi sprawdzali, czy w środkach komunikacji miejskiej przestrzegane są przepisy związane z wirusem covid-19.

Od początku pandemii koronawirusa, gdyńscy policjanci każdego dnia zwracają uwagę na mieszkańców, czy wywiązują się z obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni kontrolowali, czy w autobusach miejskich przewożona jest dozwolona ilość osób, a także sprawdzali czy pasażerowie przestrzegają obowiązek zakrywania ust i nosa.

W działaniach udział wzięło 21 policjantów z ruchu drogowego. W trakcie akcji mundurowi zwracali także uwagę na na osoby nie korzystające z komunikacji miejskiej, czy stosują się do wprowadzonych nakazów i zakazów. Funkcjonariusze podczas swojej pracy pouczyli 11 osób.

Podczas działań policjantów gdyńskiej drogówki, funkcjonariusze z patrolu interwencyjnego również zwracali uwagę na stosowanie się mieszkańców do obostrzeń związanych z koronawirusem. Tu też nie obeszło się bez konsekwencji dla osób ignorujących przepisy i mundurowi pouczyli 6 osób, skierowali 1 wniosek do sądu, a 2 osoby ukarali mandatami.

Pamiętajmy, że nadal panuje epidemia choroby covid-19 i wszyscy muszą stosować się do obostrzeń. Jest to konieczne w trosce o zdrowie własne i najbliższych.

 

info/foto: KWP w Gdańsku