08:06
15 czerwiec 2021
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Powiat gdański: Strażacy tworzą interaktywną salę edukacyjną

Zamieszczono dnia śr., 2020-07-01 19:42

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim powstaje interaktywna sala edukacyjna, w której dzieci klas O – III będą uczyć się odpowiednich zachowań w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Sala finansowana jest przez sponsorów, a swoją cegiełkę w wysokości 5.000 zł dołożyła gmina Cedry Wielkie.

Wczoraj podpisano trójstronne porozumienie, które parafowali także starosta Stefan Skonieczny, wicestarosta Marian Cichon oraz mł. bryg. Jan Chodukiewicz, Komendant Powiatowy PSP w Pruszczu Gdańskim.

– Trudno nie przyklasnąć i nie wspierać takich przedsięwzięć. Interaktywna sala edukacyjna i wyjątkowe lekcji przeprowadzone przez pruszczańskich strażaków będą gwarancję skuteczności. Pozwolą także w oryginalny i ciekawy sposób przekazać niezwykle istotne wiadomości oraz umiejętności m.in. naszym najmłodszym mieszkańcom – mówi wójt Janusz Goliński.

Interaktywna sala edukacyjna jest w trakcie tworzenia. Jak powiedział nam mł. bryg. Jan Chodukiewicz, Komendant Powiatowy PSP w Pruszczu Gdańskim niecodzienne lekcje rozpoczną się jeszcze w tym roku.

– W tej chwili kończymy adaptacje pomieszczeń. Zajęcia będą przeprowadzać nasi strażacy. Mam nadzieję, że dzięki tym lekcjom dzieci nauczą się jak unikać zagrożeń, czy jak prawidłowo zareagować w przypadku zagrożenia. Ale będzie też uczyć jak udzielać pierwszej pomocy – mówi mł. bryg. Wojciech Wanat.

– Warto, aby dzieciaki jak najwcześniej dowiedziały się: jak zachowywać się w czasie pożaru, gdzie zadzwonić w razie zagrożenie, czy jak udzielić pierwszej pomocy. Myślę, że lekcje przeprowadzone przez strażaków będą znacznie ciekawsze od szkolnej pogadanki – mówi Stefan Skonieczny, Starosta Gdański.

info/foto/www.cedry-wielkie.pl