22:07
3 lipiec 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Powiat starogardzki: Dwa miliony złotych na walkę z pandemią!

Zamieszczono dnia wt., 2020-06-02 16:27

Na początku maja Zarząd Województwa Pomorskiego zdecydował o zwiększeniu środków na walkę z pandemią wywołaną wirusem SARS CoV-2. Środki pochodzą z funduszy unijnych. Dziś w starostwie starogardzkim zostały podpisane stosowne umowy.

Realizowany przez Powiat Starogardzki projekt pn. „Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim oraz podniesienie kwalifikacji kadry medycznej celem zwiększenia dostępności specjalistycznych usług zdrowotnych w zakresie chorób cywilizacyjnych”, zyskał nowego Partnera – Szpitale Tczewskie S.A.

- Dzięki wparciu Zarządu Województwa Pomorskiego otrzymaliśmy dodatkowe 2 000 000 zł na czynności związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 - wyjaśnia starosta Kazimierz Chyła - Z tej kwoty 1 000 000 zł trafi do Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o o, a 1 000 000 zł do Szpitali Tczewskich S.A.

- W ramach dodatkowych funduszy zakupione zostaną środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne - takie jak np. rękawiczki, maseczki, kombinezony, sprzęt do dezynfekcji powierzchni, myjnia endoskopowa, środki dezynfekcyjne - dodaje wicestarosta Patryk Gabriel.

Umowę z ramienia Zarządu Województwa podpisał Józef Sarnowski.

info/foto: fb/powiat starogardzki