04:01
24 styczeń 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Od piątku rusza kino samochodowe w Gdyni!

Zamieszczono dnia wt., 2020-05-19 13:09

W najbliższy piątek - 22 maja - zapraszamy wszystkich na inaugurację nowego kina samochodowego. Oglądaniem filmów na dużym ekranie, z fotela własnego samochodu będzie można się cieszyć na parkingu przy Gdynia Arenie. Codziennie zaplanowane są 2 seanse. Już w piątek do obejrzenia „Kształt wody” Guillermo del Toro oraz „Pewnego razu w… Hollywood” Quentina Tarantino.

Kolejnym etapem powrotu do nowej normalności jest odmrażanie kultury, a co za tym idzie możliwość korzystania z kin samochodowych. Zapraszamy więc wszystkich spragnionych rozrywki filmowej do kina w amerykańskim stylu, które od najbliższego piątku rozpocznie funkcjonowanie przy Gdynia Arenie.

Każdego dnia w Kinie Samochodowym Gdynia wyświetlane będą dwa filmy. Pierwszy seans zaplanowano o godz. 18:00, a kolejny o godz. 21:00. Na ogromnym, nowoczesnym ekranie o powierzchni aż 77 m² prezentowane będą największe hity kinowe, ale także filmy polskie i europejskie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Poszczególne dni zostały podzielone tematycznie:

- Romantyczne poniedziałki

- Wtorki z europejskim i polskim kinem

- Środy z kinem akcji

- Czwartki na sportowo

- Piątki z hollywoodzkimi hitami

- Premierowe soboty

- Familijne niedziele
 

Kino samochodowe zlokalizowane jest na parkingu przy Gdynia Arenie. Wjazd będzie możliwy tylko i wyłącznie od ul. Wileńskiej, na godzinę przed rozpoczęciem seansu, ale nie później niż 15 minut przed emisją filmu. Na miejscu widzowie będą mogli skorzystać z małej gastronomii i kupić popcorn, nachosy oraz zimne napoje.

- Cieszymy się, że mieszkańcy Gdyni, jako jedni z pierwszych w Polsce, będą mogli skorzystać z tej ciekawej formy rozrywki, bardzo popularnej choćby w Niemczech, Czechach oraz oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Czas, byśmy przekonali się, w czym tkwi fenomen kina samochodowego i powrócili do oglądania filmów na wielkim ekranie. Parking przy Gdynia Arenie jest do tego idealną lokalizacją, a w fotelach naszych samochodów będziemy czuć się nie tylko komfortowo, ale i bezpiecznie. Na mocy umowy z wykonawcą zagwarantowaliśmy także niższe ceny biletów dla posiadaczy karty mieszkańca – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.​

Parking przy Gdynia Arenie będzie mógł pomieścić nawet do 200 aut podczas jednego seansu. Wysokiej jakości obraz oraz dźwięk są gwarantem rozrywki na najwyższym poziomie.

Bilety na pojedyncze seanse będą w cenie:

- 30 zł z kartą mieszkańca
- 45 zł pozostałe
 

Kwota dotyczy ceny za samochód osobowy. W aucie mogą przebywać maksymalnie 2 osoby dorosłe. W przypadku rodzin z dziećmi do 4 osób. Bilety do nabycia na platformie kupbilecik.pl.

Inauguracja kina samochodowego w Gdyni już w najbliższy piątek 22 maja br. O godz. 18:00 zapraszamy na film pod tytułem „Kształt wody” – który został uhonorowany aż czterema Oscarami, między innymi za najlepszy film oraz najlepszą muzykę. Tego samego dnia widzowie będą też mogli zobaczyć „Pewnego razu w Hollywood” - film w gwiazdorskiej obsadzie z Leonardo DiCaprio, Bradem Pittem oraz Rafałem Zawieruchą w roli Romana Polańskiego. Początek seansu o godz. 21:00.

W sobotę o godz. 18:00 z foteli własnych samochodów będzie można zobaczyć polską komedię „Nieznajomi” z Mają Ostaszewską, Tomaszem Kotem oraz Kasią Smutniak. Trzy godziny później zapraszamy na projekcję najnowszego filmu Romana Polańskiego „Oficer i szpieg”.

W niedzielę czas na rozrywkę familijną i przygodową. O godz. 18:00 „Kumple z dżungli”, a o godz. 21:00 film pod tytułem „Jumanji: przygoda w dżungli”.

Pełen repertuar Kina Samochodowego w Gdyni można znaleźć TUTAJ oraz na stronie kupbilecik.pl, gdzie prowadzona jest sprzedaż biletów.

red. / mat. prasowy