04:01
24 styczeń 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Sąsiedzka pomoc Toyoty Carter Gdańsk dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Polanki”, którzy dotknięci zostali epidemią COViD-19

Zamieszczono dnia wt., 2020-05-19 13:00

Kilka dni po tym, jak w placówce doszło do rozprzestrzenienia się koronawirusa, Toyota Carter Gdańsk skontaktowała się z przedstawicielem DPS Polanki, oferując swoją pomoc w trudnej sytuacji. Załodze najstarszego dealera Toyoty w Polsce zależało, aby to wsparcie było konkretne i niezbędne na tę chwilę. Okazało się, że oprócz środków ochrony osobistej, które zostały już zamówione i są w drodze do DPSu, największym problemem jest deficyt specjalistycznych materacy, pokrytych zmywalnymi pokrowcami, które można prać w temperaturze 95 stopni Celsjusza i dezynfekować środkami chemicznymi.

W Carterze niezwłocznie zamówiono 20 takich materacy, lecz podobnie jak w przypadku wielu innych środków ochrony przed COViD-19, także tutaj trzeba było czekać na produkcję i dostawę. Dzisiaj przybyły materace i w uzgodnieniu z dyrekcją DPSu Polanki zostaną one przekazane w środę 20.05 o godz. 12:30 w placówce w Gdańsku Oliwie przy ul. Polanki 121.

Ekipa www.polnocna.tv będzie jutro na przekazaniu materacy. Do zobaczenia!

mat: Toyota Carter Gdańsk