02:01
24 styczeń 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Świat drgnął, czyli o samochodach w dobie pandemii w opinii prezesa Grupy Chodzeń

Zamieszczono dnia ndz., 2020-05-03 08:01

Coraz większa liczba samochodów na serwisie. Powrót klientów do salonu sprzedaży i wzrastająca liczba osób korzystających z wirtualnej formy konsultacji handlowych. Dodatkowo, utrzymująca się na stabilnym, przedkryzysowym poziomie, sprzedaż samochodów używanych.

- Od ponad tygodnia zauważamy, że świat drgnął. Tak w Toyota Carter Gdańsk, jak i całej Grupie Chodzeń Od Chodzenia do jeżdżenia – mówi Piotr Chodzeń, zarządzający rodzinną firmą, której tradycja sięga 1976 roku a związki z Toyotą, lat 80 – tych XX wieku.

- Przechodzimy przez pandemię bez zwolnień i redukcji a obecnie pracujemy nad nowym modelem działania. Moim zdaniem to, jak będzie wyglądał rynek motoryzacyjny po wygaszeniu gospodarki, wiadomo będzie konkretnie najwcześniej pod koniec czerwca. Mimo to już dziś widać pewne trendy, które mogą świadczyć o wektorach zmian w branży motoryzacyjnej. Przy zapaści sprzedaży samochodów nowych, wynoszącej w najgorszym momencie nawet 80 procent, utrzymanie się na stabilnym poziomie sprzedaży samochodów używanych może oznaczać większą ostrożność w planowaniu domowych budżetów i chęć zakupu sprawdzonego, dobrego jakościowo pojazdu z pewnego źródła. Powstała też nowa grupa klientów. To osoby, które dotąd nie planowały zakupu indywidualnego środka transportu, zdając się na komunikację zbiorową. Obecna sytuacja sprawiła, że własny samochód, zapewniający izolację, stał się jedynym z najlepszych sposobów na bezpieczne przemieszczanie.

mat. Grupa Chodzeń