07:01
25 styczeń 2021
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Aston Martin i JLR wznowią produkcję

Zamieszczono dnia pon., 2020-04-27 10:47

Brytyjscy producenci aut sportowych i luksusowych planują ponowne uruchomienie produkcji. Aston Martin chce w maju br. wznowić montaż swojego pierwszego SUV-a, modelu DBX. Z kolei spółka Jaguar Land Rover należąca do Tata Motors, stopniowo zacznie wznawiać produkcję w dwóch brytyjskich zakładach.

Model DBX jest dla Astona Martina bardzo ważnym produktem, od którego powodzenia może zależeć przyszłość spółki. DBX to pierwszy SUV firmy, która dotychczas wytwarzała jedynie sportowe modele. Sprzedaż luksusowych SUV-ów na świecie rośnie, więc władze Astona Martina pokładają w modelu DBX ogromne nadzieje. Produkcja zostanie wznowiona 5 maja, w nowej fabryce w St. Athan w Walii. Z kolei auta sportowe będą nadal produkowane w głównym zakładzie w Gaydon w Anglii, jednak nie wiadomo jeszcze od kiedy.

Władze Astona Martina walczą o przetrwanie firmy, której taśmy produkcyjne zostały zamknięte w marcu br. w związku z pandemią koronawirusa. Nowy prezes, kanadyjski miliarder i właściciel zespołu Formuły 1, Lawrence Stroll, zdecydował, że będzie pobierał symboliczne wynagrodzenie w wysokości 1 funta brytyjskiego rocznie w ramach obniżek płac dla kadry kierowniczej. Pozostali członkowie zarządu firmy także obniżyli swoje wynagrodzenia, o 35 proc.

red. / zdj. arch