18:06
2 czerwiec 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Dzieci wymagające hospitalizacji z powodu koronawirusa trafią do dwóch szpitali

Zamieszczono dnia czw., 2020-04-09 22:10

W związku ze stwierdzeniem zakażenia COVID-19 u jednej z osób personelu pielęgniarskiego Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego dla Dzieci w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, od wczoraj wstrzymano przyjęcia pacjentów pediatrycznych do szpitala.

Jak informuje Małgorzata Pisarewicz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w związku z zaistniałą sytuacją do odwołania podjęto następujące decyzje:

Od 9 kwietnia 2020 r. opiekę nad dziećmi wymagającymi hospitalizacji z powodu podejrzenia lub rozpoznania zakażenia wywołanego przez SARS-CoV2, w tym dzieci z kwarantanny przejmują: Oddział Pediatrii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie oraz Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie:

Oddział Pediatrii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie obejmuje opieką dzieci z następujących powiatów: Gdynia, Słupsk, pucki, wejherowski, kartuski, bytowski, lęborski, słupski.

Oddział Dziecięcy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie obejmuje opieką dzieci z następujących powiatów: Gdańsk, Sopot, kościerski, gdański, nowodworski, malborski, sztumski, kwidzyński, tczewski, starogardzki, chojnicki, człuchowski.

Opiekę nad dziećmi wymagającymi hospitalizacji z powodu innych chorób zakaźnych, np. ospa wietrzna przejmuje Oddział Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie.

foto/pixabay

info/Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego