15:06
6 czerwiec 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Klub seniora powstanie w Cedrach Wielkich

Zamieszczono dnia śr., 2020-04-08 08:42

W Cedrach Wielkich pojawi się niebawem nowe miejsce, w którym będą mogli spotykać się seniorzy. Na uruchomienie klubu seniora gmina otrzyma środki z rządowego programu „Senior+”. Złożony został również wniosek na uzyskanie kolejnych środków z Unii Europejskiej. Mają one posłużyć na doposażenie obiektu i późniejszą działalność klubu.

Niedawno z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku spłynęła informacja do Urzędu Gminy Cedry Wielkie informacja o dotacji w wysokości 150 000 złotych na utworzenie i wyposażenie klubu seniora w Cedrach Wielkich, natomiast koszt całego projektu wyniesie ok. 200 000 złotych.

– Dzięki tym środkom wyremontujemy kilka pomieszczeń w byłej Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, które służyć będą naszym seniorom. Przewidujemy, że będzie on funkcjonował od poniedziałku do piątku. W budynku, poza pomieszczeniami, gdzie będą spotykać się członkowie klubu, utworzona zostanie też sala do rehabilitacji. Nie od dziś widzimy, że nasi seniorzy potrzebują swojego miejsca. Mamy Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu, nową halę i bibliotekę, ale okazuje się, że i to nie wystarcza. Nasi seniorzy są aktywni, dlatego jestem przekonany, że miejsce to będzie tętniło życiem – mówi wójt Janusz Goliński.

Gmina stara się pozyskać środki finansowe również z funduszów europejskich. Odpowiedni wniosek w tej sprawie trafił już na biurko urzędników w gdańskim urzędzie marszałkowskim. Pieniądze miałyby pomóc w doposażeniu obiektu oraz w prowadzeniu bieżącej działalności klubu seniora.

– Staramy się pozyskać z funduszy europejskich kolejne 700 tysięcy złotych. W tej chwili czekamy na decyzję o tym, czy środki zostaną nam przyznane. Planowaliśmy, że pierwsze prace remontowe ruszą w kwietniu. Jednak w związku z panującą epidemią koronawirusa termin ten ulegnie przesunięciu – tłumaczy Janusz Goliński.

info/foto/FB/Gmina Cedry Wielkie