11:06
5 czerwiec 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Powiat gdański: Biblioteki ruszają z odsieczą

Zamieszczono dnia czw., 2020-04-02 10:20

"Siostro, Bracie – zostań w chacie!” Pomysłowa akcja konkursowa dla uczniów województwa pomorskiego!

Pedagogiczne Biblioteki Wojewódzkie w Gdańsku i w Słupsku zapraszają uczniów z Pomorza, w tym uczniów z powiatu gdańskiego do wzięcia udziału w konkursach pod wspólnym tytułem „Siostro, Bracie – zostań w chacie!” Konkursów jest dziewięć, będą realizowane drogą elektroniczną. Są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym,uczniów szkół podstawowych i średnich. Fundatorem nagród książkowych w akcji konkursowej “Siostro, Bracie – zostań w chacie” jest Marszałek Województwa Pomorskiego.

W czasie zagrożenia epidemiologicznego, wielkim wyzwaniem jest zamknięcie szkół i przedszkoli. Naukę i zabawę zaplanowaną na czas szkolny i przedszkolny nauczyciele, rodzice i dzieci realizują dziś razem w domu. Warto w tym czasie pamiętać o odpoczynku i relaksie, tak ważnym dla wzmocnienia odporności psychicznej i fizycznej.

Zachęcamy dzieci do podzielenia się swoimi chwilami i refleksjami. Prosimy o wybranie takiej formy ekspresji, w jakiej każdy czuje się najlepiej. Konkurs jest połączeniem rozrywki z zabawą, której można wykazać się kreatywnością i wrażliwością. Każdy może wybrać konkurs dla siebie:

Informacji udziela Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku – Filia w Pruszczu Gdańskim w godz. 8.00 – 15.00 pod nr tel. 58 682 32 45 lub adresem mailowym: pbwpruszczgd@pbw.it.pl

info/foto:www.powiat-gdanski.pl