22:07
11 lipiec 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Jaguar, Land Rover i Bentley w okresie koronawirusa wstrzymują produkcję

Zamieszczono dnia ndz., 2020-03-22 08:13

Koronawirus przewrócił do góry nogami nasze życie, zarówno w wymiarze osobistym, jak i zawodowym. Branża motoryzacyjna, tak bardzo podatna na wszelkie zmiany w swoim otoczeniu, została mocno dotknięta przez ostatnie wydarzenia. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę, a ważnych zdarzeń przybywa. Jaguar, Land Rover oraz Bentley wstrzymują produkcję.

Jaguar Land Rover oraz Bentley tymczasowo wstrzymają produkcję w swoich zakładach w Wielkiej Brytanii, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa – poinformował magazyn Automotive News Europe.

Jaguar Land Rover zapowiedział, że wstrzymanie produkcji zacznie obowiązywać w przyszłym tygodniu i potrwa do 20 kwietnia. Zakłady produkcyjne w Brazylii i Indiach będą kontynuowały działalność. Jaguar Land Rover, należący do koncernu Tata Motors, informował wcześniej, o zawieszeniu od 20 marca z powodu pandemii produkcji w zakładzie w Nitrze na Słowacji.

Bentley zapowiedział z kolei, że zaprzestanie produkcji w swojej fabryce w Crewe w Anglii na cztery tygodnie, począwszy od końca piątku 20 marca. Fabryka w Crewe powinna zostać ponownie otwarta 20 kwietnia.

red. / Info: Jaguar Land Rover