03:07
7 lipiec 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Udany start rundy treningu samochodowego w Rusocinie

Zamieszczono dnia ndz., 2020-02-23 14:38

Zorganizowana dziś na Autodromie w Rusocinie 1 runda treningu zorganizowanego przez Automobilklub Morski pod patronatem Starosty Powiatu Gdańskiego oraz Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie otwiera drogę do nowego etapu życia toru.

Jak zapowiadają organizatorzy, za miesiąc kolejna runda. Dziś rywalizowało 30 załóg - relacja filmowa z imprezy niebawem na: www.polnocna.tv !

 

 

Taki trening przeznaczony jest dla kierowców amatorów. Udział może wziąć każdy kierowca z ważnym prawem jazdy za kierownicą seryjnego samochodu z aktualnym badaniem technicznym i polisą OC i NNW. Podstawowym i najważniejszym celem imprezy jest doskonalenie techniki jazdy w celu zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas prób sportowych kierowcy jeździli na czas po wyznaczonej trasie na torze Autodrom Rusocin. Dla najszybszych, czyli takich, którzy przejechali tor w sposób najbardziej bezbłędny, przewidziane były nagrody. W celu wyrównania szans wprowadzony jest podział aut na klasy od K1 do K5 w zależności od pojemności silnika. 
 
 
 
Dziś na torze nie zabrakło ciekawych samochodów takich jak Volkswagen Karman Ghia czy Porsche 924. Dość dobrze, na krętym OSie radziły sobie Fiaty Cinquecento czy Seicento.
 
Szczegółowe informacje można śledzić na profilu Facebook Automobilklubu Morskiego, na plakatach, oraz za pośrednictwem kanałów informacyjnych Powiatu Gdańskiego.
 
red. / mat. Bartłomiej Chruściński