10:07
6 lipiec 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty

Zamieszczono dnia czw., 2020-02-13 10:46

We wtorek rano w Pruszczu Gdańskim policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. Na 28-letniego rowerzystę najechał 27-letni kierujący osobowym volkswagenem. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia.

 

We wtorek po godzinie szóstej rano dyżurny policji z Pruszcza Gdańskiego otrzymał informację o wypadku, do którego doszło na terenie miasta. Na miejsce natychmiast wysłał patrol interwencyjny. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji, którzy przyjechali na miejsce, po jego zabezpieczeniu podjęli resuscytację rowerzysty, którą po kilku minutach przejął zespół ratownictwa medycznego. Mimo przywrócenia czynności życiowych i niezwłocznym przetransportowaniu poszkodowanego przez karetkę pogotowia, zmarł on w szpitalu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy prowadzili czynności na miejscu wypadku, wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Na 28-letniego rowerzystę, który jechał prawym pasem, bliżej osi jezdni, najechał 27-latek, kierujący volkswagenem.

Mundurowi sporządzili oględziny pojazdów i z pomocą technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Kierowca osobówki został poddany badaniu trzeźwości – był trzeźwy. Stróże prawa zatrzymali jego prawo jazdy i zabezpieczyli oba pojazdy do dalszych badań.

Obecnie śledczy, pod nadzorem prokuratora, dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci po raz kolejny zwracają uwagę na konieczność zachowania ostrożności i skupienia uwagi na tym, co się dzieje na drodze. Należy dostosować prędkość do warunków na jezdni i z wyprzedzeniem sygnalizować zamiar wykonania manewru. Opady deszczu czy śniegu, przymrozki, szybko zapadający zmrok i zachmurzenie również powinny skłaniać uczestników ruchu drogowego do rozważnego poruszania się po drodze.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim