00:07
15 lipiec 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kierowca Porsche z wypadku na ul. Myśliwskiej przesłuchany

Zamieszczono dnia śr., 2020-01-22 08:29

Policjanci z Gdańska dotarli do kierowcy porsche, które w miniony weekend uczestniczył w zdarzeniu drogowym na ul. Myśliwskiej. Mężczyzna został przesłuchany. Policjanci ustalili tożsamość drugiego mężczyzny, który wkrótce również zostanie przesłuchany. Zgromadzony materiał procesowy zostanie przekazany pod ocenę prokuratorowi.

W minioną sobotę przed godz. 21.00 na ul. Myśliwskiej kierujący porsche stracił panowanie nad samochodem, uderzył w ogrodzenie, a następnie w wiatę przystankową. Po tym zdarzeniu kierowca oraz pasażer porzucili samochód i uciekli. W wyniku zdarzenia lekkich obrażeń doznała kobieta, która znajdowała się w pobliżu przystanku.
Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny, rozmawiali z przechodniami oraz ustalili świadków. Policyjny technik zabezpieczył wiele śladów. Na miejscu pracował także przewodnik z psem tropiącym., który sprawdził okoliczny teren. W tym czasie policjanci z referatu patrolowo inetrwencyjnego szukali mężczyzn. Rozbite porsche zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem osób biorących udział w zdarzeniu zajęli się policjanci specjalizujący się w sprawach wypadków drogowych.  Funkcjonariusze przesłuchali świadków i weryfikowali informacje. Kierujący porsche wiedząc, że jest poszukiwany zgłosił się na policję. 42-letni mieszkaniec Gdańska dzisiaj został przesłuchany. Policjanci znają też dane drugiego z mężczyzn, który brał udział w zdarzeniu. To najprawdopodobniej właściciel samochodu, wkrótce również zostanie przesłuchany.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany do prokuratury, która zdecyduje o dalszym losie osób biorących udział w zdarzeniu. 

red. / pomorska policja