18:09
30 Wrzesień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Apel Pomorskiej Policji o szczególną ostrożność na drogach

Zamieszczono dnia wt., 2020-01-21 08:50

W miniony weekend policjanci z powiatu gdańskiego pracowali przy dwóch wypadkach drogowych w których dwie osoby zostały ranne. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ruchu drogowego wykonali oględziny pojazdów, kierowali ruchem. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia oraz szkic. W obu przypadkach mundurowi za spowodowanie wypadku drogowego kierowcą zatrzymali prawo jazdy. Policjanci przypominają, iż mamy bardzo zmienną aurę na dworze i prowadząc auto zachowajmy szczególna ostrożność.

W piątek (17 stycznia br.)  po godzinie 07:00 w miejscowości Bąkowo policjanci ruchu drogowego z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku drogowego, gdzie 23- latek kierujący renault na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zderzył się bocznie z kią kierowaną przez 36 – latkę. W wyniku zderzenia kierująca kią z urazem klatki piersiowej została przewieziona do szpitala.  Mundurowi obsługujący wypadek zatrzymali 23 – latkowi prawo jazdy. Tego dnia na drogach było bardzo ślisko. Do kolejnego wypadku drogowego doszło w niedzielę ( 19 stycznia br.) przed godziną 16:00. O tej porze zaczęła panować już szarówka.  W miejscowości Rusocin na rondzie bocznie zderzyły się peugeot z volvo. W wyniku tego zdarzenia ranna została pasażerka volvo, która z urazem głowy został przewieziona do szpitala. Policjanci zatrzymali kierowcy peugeota prawo jazdy za pokwitowaniem. W obu zdarzeniach funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość - kierowcy  byli trzeźwi. Mundurowi wykonali oględziny pojazdów, kierowali ruchem. Technik kryminalistyki zrobił szkic i zdjęcia.  Obecnie śledczy badają okoliczności wypadków.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnie ostrożności podczas prowadzenia auta.  Pamiętajmy, że cały czas mamy bardzo zmienną zimową aurę.

red. / mat. Pomorska Policja