18:09
30 Wrzesień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policjanci kontrolują miejsca, w których dzieci spędzają ferie.

Zamieszczono dnia ndz., 2020-01-19 09:56

Trwają ferie zimowe. Sopoccy policjanci razem z pracownikami sanepidu w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2020" i programu „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" kontrolują miejsca, w których organizowane są półkolonie dla dzieci i młodzieży. Oprócz sprawdzenia, czy miejsca te są bezpieczne pod kątem sanitarnym, policjanci przypominają najmłodszym o kilku zasadach bezpiecznych ferii. Funkcjonariusze zachęcają też do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficzno-plastycznym pn. „Stok nie jest dla bałwanów".

Ferie zimowe w pełni, dlatego w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych odpoczywających w Sopocie policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sopocie kontrolują miejsca na terenie miasta, w których organizowane są półkolonie dla dzieci i młodzieży. Oprócz sprawdzenia, czy miejsca te są bezpieczne pod kątem sanitarnym, policjanci z komendy miejskiej przeprowadzają również krótkie pogadanki prewencyjno – edukacyjne o bezpiecznym spędzaniu ferii w mieście.

Funkcjonariusze przypominają uczestnikom spotkań o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, na sali gimnastycznej, basenie i podczas pobytu w miejscu zamieszkania. Dzieci podczas tych rozmów dowiadują się m.in jak być bezpiecznym na drodze oraz jakie miejsca są bezpieczne do zimowych zabaw na śniegu i lodzie oraz w wodzie. Policjanci rozmawiali też z nimi u udzielaniu pierwszej pomocy potrzebującym i na jakie numery alarmowe należy dzwonić w sytuacji zagrożenia. Tego typu spotkania są też okazją do zachęcenia dzieci i młodzieży ich do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficzno-plastycznym pn. „Stok nie jest dla bałwanów". Konkurs ten organizowany jest w ramach policyjnej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

Przeprowadzane spotkania przed i w czasie ferii to element działań podejmowanych przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie na rzecz poprawy bezpieczeństwa najmłodszych zarówno w szkole, na ulicy jak i w domu podczas zabawy.

info/foto: KWP w Gdańsku