16:09
30 Wrzesień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Starostwo powiatowe w Starogardzie Gdańskim razem z policją o bezpieczeństwie dzieci

Zamieszczono dnia wt., 2020-01-14 12:53

Policjantka ze Starogardu Gdańskiego pod koniec ubiegłego tygodnia rozmawiała z dziećmi na tematy związane z bezpiecznym wypoczynkiem w czasie zimowych ferii. Każde dziecko otrzymało książeczkę - poradnik bezpiecznej i dobrej zabawy podczas zimy, której zakup sfinansowało Starostwo Powiatowe.

W ramach wojewódzkiego programu „Uczę się Bezpieczeństwa”, łącznie około 200 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Kokoszkowach i PSP nr 1 w Starogardzie Gdańskim uczestniczyło w pogadankach na temat bezpiecznych ferii zimowych. Spotkania z policjantką odbyły się pod koniec ubiegłego tygodnia. Funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu w trakcie wypoczynku i zabawy. Policjantka mówiła również o bezpiecznym korzystaniu z Internetu oraz prawidłowym zachowaniu, w przypadku pozostania samemu w domu. Podczas omawianych tematów, szczególną uwagę zwrócono na zagrożenia związane z przebywaniem najmłodszych w rejonie zamarzniętych zbiorników wodnych. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o bezpieczeństwie oraz aktywnością w trakcie zajęć.

Rozmowy starogardzkich policjantów z najmłodszymi mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Na zakończenie, każde dziecko otrzymało książeczkę tj. poradnik bezpiecznej i dobrej zabawy podczas zimy, której zakup sfinansowało Starostwo Powiatowe.

info/foto: KPP w Starogardzie Gdańskim