01:07
15 lipiec 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Jaguar Land Rover kończy współpracę z British Automotive Holding

Zamieszczono dnia wt., 2020-01-14 11:43

Wyłączny przedstawiciel na Polskę i diler samochodów Jaguar oraz Land Rover dostał wypowiedzenie umowy. Niemiecka centralna skończy współpracę z BAH 1 sierpnia 2020 roku. To już druga taka sytuacja. Poprzednio jednak udało się stronom porozumieć. Przypomnijmy, że w Gdańsku działa British Automotive Gdańsk - oferuje auta Jaguara i Land Rovera.

Grupa British Automotive Holding (BAH) jest generalnym importerem, wyłącznym przedstawicielem na Polskę oraz dilerem samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Od połowy roku rozstaje się jednak z głównym partnerem z Niemiec.

Zarząd British Automotive Holding poinformował o wypowiedzeniu złożonym przez Jaguar Land Rover Deutschland GMBH - spółkę będącą centralą koncernu Jaguar Land Rover w regionie europejskim. Chodzi o umowę importerską, która obowiązywała od maja 2016 roku. Wygaśnie ostatecznie 31 lipca 2020 roku. BA tym samym staje się z centrali multidilerem posiadającym salony w różnych częściach w kraju. W tym także nowy obiekt w Gdańsku. 

Bch, zdj. British Automotive Gdańsk