17:09
30 Wrzesień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Sopot: Uszkodził samochodem elewację budynku. Zatrzymała go policja

Zamieszczono dnia pon., 2020-01-13 14:32

Najeżdżając samochodem na interweniujących policjantów zmuszał ich do odstąpienia od przeprowadzenia czynności. Mimo to kryminalni wybili szybę w aucie, wyciągnęli kluczyki i obezwładnili 20-letniego kierowcę, który przy sobie miał znaczne ilości narkotyków. Mieszkaniec powiatu nowodworskiego usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa, a sąd aresztował go na 3 miesiące.

W miniony czwartek (09.01.2020 r.) około godz. 18.00 sopoccy kryminalni zauważyli na jednej z ulic miasta 20-letniego kierowcę bmw, który według ich ustaleń posiada narkotyki. Funkcjonariusze od razu postanowili zatrzymać auto do kontroli, jednak kierowca nie chciał poddać się tej kontroli i próbował uciec z miejsca. Interweniujący kryminalni radiowozem uniemożliwili mu wyjazd z ulicy, a następnie stojąc obok auta z przewieszonymi na szyi odznakami policyjnymi wydawali mu polecenia do zatrzymania i otworzenia drzwi, które zablokował. 20-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego nie zastosował się do tych poleceń i najeżdżał samochodem na interweniujących policjantów zmuszając ich do zaniechania przeprowadzenia czynności. Do tego w trakcie wykonywanych manewrów uszkodził elewację jednego z budynków. W wyniku dynamicznych działań kryminalni wybili szybę w samochodzie, wyciągnęli kluczyki i obezwładnili 20-letniego sprawcę przestępstwa.

 

Podczas przeszukania kierowcy policjanci znaleźli przy nim specjalnie przygotowaną puszkę po napoju, w której znajdowały się woreczki ze znaczną ilością narkotyków. Oprócz tego 20-latek miał przy sobie pieniądze w kwocie ponad 2500 zł. Policjanci zabezpieczyli pieniądze i znalezione substancje, a ich właściciel trafił do policyjnego aresztu.

 

Na podstawie zebranych dowodów 20-letni sprawca usłyszał w prokuraturze zarzuty związane z posiadaniem ponad 160 porcji środka psychotropowego 4-CMC oraz stosowaniem przemocy w postaci najeżdżania kierowanym przez siebie autem na interweniujących policjantów, czym zmuszał ich do zaniechania przeprowadzenia czynności w postaci m.in. kontroli i zatrzymania. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i najbliższe 3 miesiące 20-letni sprawca spędzi w areszcie.

 

 Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wymuszanie czynności urzędowych to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

info/foto: KWP w Gdańsku