01:09
23 Wrzesień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie: Co na Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Zamieszczono dnia czw., 2020-01-09 12:20

Przed nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 stycznia. Swój finał będą mieć również Cedry Wielkie, które kwestą od godz. 8.00 rozpoczną orkiestrowe granie. Gminny finał rozpocznie się o godz. 14.00 – oczywiście w hali widowiskowo-sportowej.

WOŚP w gminie Cedry Wielkie gra od 2003 roku. W tym roku „muzykanci” Jurka Owsiaka zbierać będą pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

– Z każdym rokiem społeczeństwo naszej gminy coraz chętniej przyłącza się do przedsięwzięcia WOŚP. Mieszkańcy są coraz hojniejsi. W roku ubiegłym udało się zebrać rekordową sumę blisko 30 tysięcy złotych. Zauważamy też, że ludzie coraz chętniej chcą się dzielić i przeznaczają na loterię albo licytację różne ciekawe przedmioty – mówi nam Joanna Stępień, dyrektor Szkoły Podstawowej w Cedrach Wielkich.

30 wolontariuszy z podstawówki w Cedrach Wielkich pod opiekuńczym okiem dorosłych – w tym również policjantów z naszego komisariatu – od godz. 8.00 kwestować będzie we wszystkich miejscowościach gminy. Od godz. 14.00 finał WOŚP rozpocznie się w nowej hali. Tu swoimi umiejętnościami artystycznymi popisywać się będą uczniowie ze szkół w Cedrach Wielkich, Wocław i Cedrów Małych. Wystąpi zespół Midnight i młodzieżowy chór z Pruszcza Gdańskiego. Na godz. 17.00 zaplanowano „Kuźnię talentów”. Przedostatnim akordem imprezy będzie koncert zespołu The Nierobbers. O godz. 20.00 – tradycyjnie już – wyślemy światełko do nieba, żeby wszyscy wiedzieli, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z powodzeniem grała również w Cedrach Wielkich.

W czasie trwania finału odbędą się trzy licytacje – finałową zaplanowano na godz. 18.15. Prowadzona też będzie kawiarenka, gdzie za niewielką opłatą będzie można nabyć smakowitości przygotowane przez mieszkańców – również Koła Gospodyń Wiejskich. Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała kiermasz książek. Na maluchy czekać będą dmuchane zabawki. Nie zabraknie cieszącej się bardzo dużym zainteresowaniem fotobudki i loterii fantowej. W punkcie medycznym strażacy z OSP Cedry Wielkie prezentować będą, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na mieszkańcach gminy Cedry Wielkie można polegać, dlatego organizatorzy wierzą, że uda sie pobić ubiegłoroczny rekord, kiedy to udało się zebrać dokładnie 29 989,79 zł. W 2018 roku zebrano 25 060,84 zł, a trzy lata temu – blisko 19 000 zł).

info/foto: www.cedry-wielkie.pl