02:09
23 Wrzesień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Chciał skoczyć pod pociąg. Uratowali go policjanci

Zamieszczono dnia czw., 2020-01-09 10:53

Policjanci z gdańskiej komendy miejskiej uratowali mężczyznę, którego w ostatniej chwili powstrzymali przed skokiem pod nadjeżdżający pociąg osobowy. 33-latek trafił do szpitala i jest pod opieką specjalistów.

Wczoraj o godz. 21.00 policyjni wywiadowcy z komendy miejskiej odebrali zgłoszenie o tym, że na dworcu kolejowym w Gdańsku jakiś mężczyzna chce odebrać sobie życie. W chwili zgłoszenia funkcjonariusze nie mieli informacji o tym, jak wygląda oraz w jakim jest wieku. Policjanci szybko pojechali na dworzec i podczas wbiegania po schodach na peron, usłyszeli komunikat o nadjeżdżającym pociągu. Na peronie zauważyli mężczyznę, który zdjął plecak, odłożył go na ławkę i zaczął podchodzić do krawędzi peronu. Wywiadowcy nie mieli wątpliwości, że to właśnie ten mężczyzna potrzebuje ich pomocy. Funkcjonariusze podbiegli i w ostatniej chwili odciągnęli go od krawędzi peronu oraz jadącego pociągu.

Policjanci ustalili dane mężczyzny, jest nim 33-letni mieszkaniec Gdańska. Wywiadowcy zadbali o jego bezpieczeństwo do czasu przyjazdu ratowników medycznych.
Mężczyzna znajduje się obecnie pod fachową opieką medyczną, a funkcjonariusze sprawdzają, dlaczego 33-latek chciał odebrać sobie życie.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób w trudnej sytuacji do korzystania z pomocy oferowanej przez Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku przy ul. Ks. Gustkowicza 13, tel. 58 511 01 21, 58 511 01 22

info/foto: KWP w Gdańsku