20:07
12 lipiec 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

JANISZ zaskakuje kolejną moto-legendą. Kultowy Viper na sprzedaż

Zamieszczono dnia czw., 2019-12-12 11:22

Końcówka roku w Grupie JANISZ pod względem motoryzacyjnych perełek jest imponująca. Citroen BX, Mercedes 190 W201, Ford Focus RS, Alfa Romeo 4C a teraz TO. A w zasadzie TEN. Pierwszy, kultowy w idealnym malowaniu. Viper z 1996 roku. Żmija, która kąsa. Będzie na sprzedaż w Carrepublic.

Co ciekawe początkowo w produkcji Dodge'a Vipera brała również udział firma Lamborghini, której inżynierowie zajmowali się silnikami montowanymi w tym aucie. Dodge Viper ma opinię auta dla wyjątkowo zdolnych kierowców. Teoretycznie właściwości Dodge'a Vipera predysponują ten samochód do jazdy po torach wyścigowych, jednak jego niepowtarzalny wygląd kusi kolekcjonerów, którzy używają go do poruszania się po mieście lub wręcz tylko trzymają w garażu.

Efektowne nadwozie to oczywiście niejedyny atut Dodge'a Vipera. Mocną stroną auta od zawsze były też gwarantujące świetnie osiągi silniki i niezawodna, a przy tym płynnie działająca skrzynia biegów.

 

 

 

Pod maską znajduje się silnik V10 o pojemności 8 litrów. Generuje moc 405 KM, co pozwala na sprint do „setki” w 4,6 sekundy. . To nic... Vipera nie wyposażono w ABS ani system kontroli trakcji. W 1996 roku moc auta wzrosła do 420 KM (egzemplarz z Grupy JANISZ) i zaprezentowano nadwozie zamknięte coupe - wcześniej auto wychodziło jako targa ze zdejmowanym dachem.

Samochód zaraz trafi do oferty. Pytanie czy w tym roku byliście grzeczni?

Jeśli otrzymacie "od Mikołaja" takiego VIPERA - staniecie się bardzo niegrzeczni :)

red. / BCH zdj Michal Zabaryłło