05:07
29 lipiec 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Nowe radiowozy dla policjantów

Zamieszczono dnia wt., 2019-12-10 08:02

Gdańscy policjanci dostali siedem nowych radiowozów. Pięć pojazdów służbowych zostało pozyskane dzięki wparciu gdańskiego magistratu, kolejne dwa z budżetu Komendy Głównej Policji. Pojazdy te będą niewątpliwie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa.

Na Komisariacie Policji II w Gdańsku odbyło się uroczyste przekazanie radiowozów. W wydarzeniu udział wzięli Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, Komendant Miejski Policji w Gdańsku insp. Wojciech Siwek, który podziękował obecnym na uroczystości przedstawicielom władz miasta oraz Kapelan Pomorskiej Policji ks. Prałat doktor  Bogusław Głodowski.

Gmina Miasta Gdańska i Komenda Główna Policji przekazały środki na zakup pięciu samochodów, w układzie finansowania 50/ 50. zł. Dodatkowo dwa pojazdy służbowe zakupiła komenda główna dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji.

Wśród zakupionych nowych radiowozów jest sześć pojazdów marki Hyundai I30 oraz jeden pojazd nieoznakowany marki Hyundai Kona. Sześć samochodów to radiowozy oznakowane służące do typowej pracy patrolowej w codziennej służbie i wszystkie trafią na gdańskie komisariaty. Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją.

mat: Pomorska Policja