16:09
30 Wrzesień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Potrącona rowerzystka

Zamieszczono dnia ndz., 2019-12-08 08:42

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego z udziałem rowerzystki, do którego doszło w czwartek około godziny 13.00 w Pruszczu Gdańskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że cyklistka została potrącona przez dostawczego forda podczas przejeżdżania przez przejście dla pieszych. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

W czwartek około godziny 13.00 w Pruszczu Gdańskim doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód dostawczy. Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku wysłał na miejsce patrol ruchu drogowego. Policjanci przyjechali już po kilku minutach. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zbadali trzeźwość uczestników – byli trzeźwi i zajęli się ustaleniem okoliczności wypadku. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 22-letnia rowerzystka podczas przejeżdżania przez przejście dla pieszych została potrącona przez 55-letniego mężczyznę kierującego dostawczym fordem.   Kierująca jednośladem została odwieziona karetką pogotowia do szpitala w Gdańsku. Mundurowi kolejno wykonali niezbędne czynności w związku z wypadkiem:  sporządzili oględziny pojazdów, przy pomocy technika kryminalistyki także oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Policjanci odnotowali też świadków zdarzenia.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

 

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności, szczególnie w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. Ostrożność nakazuje wszystkim upewniać się, co się dzieje wokół. Chcąc wejść czy wjechać rowerem na jezdnię w celu jej przekroczenia, każdy powinien sprawdzić, czy nadjeżdżający pojazd nie stanowi dla nas zagrożenia. Mundurowi przypominają, że rowerzysta przed przejściem dla pieszych ma obowiązek zsiąść z roweru i, po upewnieniu się, że jest bezpiecznie, może przejść na drugą stronę drogi. Przy przejeżdżaniu przez przejazd dla rowerzystów nie trzeba zsiadać, ale koniecznie trzeba się rozejrzeć, czy nic nam nie zagraża. Policjanci zwracają także uwagę, że w porze zimowej przez wyruszeniem w drogę należy pojazd odpowiednio przygotować, m.in. oczyścić szybę czołową oraz boczne przednie szyby.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim