02:08
7 Sierpień 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pół miliona złotych na współpracę międzynarodową dla AWFiS Gdańsk

Zamieszczono dnia pon., 2019-12-02 10:33
„Welcome to friendly AWFiS in Gdańsk” to kolejny projekt, na który gdańska uczelnia pozyskała środki z Unii Europejskiej. Tym razem AWFIS pozyskała pół miliona złotych.
 

Rozpoczęty właśnie projekt kierowany jest przede wszystkim do studentów zagranicznych, których z każdym rokiem przybywa na AWFiS.

- Na realizację tego projektu udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości prawie pół miliona złotych. Dzięki tym środku mamy możliwość między innymi zakupu 250 podręczników w języku angielski. Wykonane zostaną również tablice w języku polskim i angielskim we wszystkich naszych obiektach i salach. Zakupione zostanie też oprogramowanie graficzne ADOBE na 2 stanowiska w Biurze Promocji do przygotowywania materiałów informacyjnych. Do potrzeb studentów i kadry zagranicznej przygotowana będzie nasza strona internetowa – mówi prof. nadzw. dr hab. Waldemar Moska, rektor AWFiS w Gdańsku.

 

- „Welcome to friendly AWFiS in Gdańsk” pozwoli kreować pozytywny wizerunku gdańskiej akademii na zagranicznych uczelniach i wśród zagranicznych studentów, którzy będą mieli nie tylko dostęp do podręczników anglojęzycznych, ale będą mieli okazję poznania zabytków i kultury Pomorza. Przeszkolona będzie kadra uczelni z zakresu specyfiki pracy ze studentami zagranicznymi i psychologii międzykulturowej. Mam nadzieję, że projekt – przynajmniej w minimalnym stopniu – przyczyni się do integracji studentów zagranicznych i polskich AWFiS. W 2015 roku na naszej uczelni studiowało tylko 41 studentów, a dziś już 133. Internacjonalizacja to dla naszej uczelni warunek istnienia w krajowych i międzynarodowych rankingach, oraz dodatkowe środki finansowe, które wpływają na jej konta za każdego zagranicznego studenta – przypomina rektor Moska.

 

Projekt realizowany będzie przez dwa najbliższe lata.

info/foto: AWFiS Gdańsk