03:07
29 lipiec 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Przebudowa ul. Wielkopolskiej od poniedziałku

Zamieszczono dnia sob., 2019-11-30 09:29

W poniedziałek 2 grudnia na ul. Wielkopolskiej rozpoczną się prace drogowe, związane z jej przebudową. Pierwszy etap robót odbywał się będzie głównie na poboczu i wiązał się będzie z miejscowym zawężeniem pasa jezdni ul. Wielkopolskiej w kierunku skrzyżowania z ul. Ofiar Grudnia 70 i ul. Łuczniczą. Taka organizacja ruchu potrwa ok. dwóch miesięcy.

Zakres prac na tym etapie zakłada przeprowadzenie niwelacji terenu, a także wykonanie sieci wodno-kanalizacyjnej oraz kanalizacji sanitarnej oraz wybudowanie chodnika i ścieżki rowerowej po prawej stronie ul Wielkopolskiej w relacji do skrzyżowania ul. Ofiar Grudnia 70 i ul. Łuczniczej. Ze względu na prowadzone roboty drogowe jezdnia na wysokości powstającej inwestycji mieszkaniowej będzie miejscowo zawężona. Utrudnienia w ruchu potrwają przez ok. dwa miesiące, jednak termin ten może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych.

Kolejny etap przebudowy ul. Wielkopolskiej, który będzie realizowany w 2020 roku obejmuje poszerzenie jezdni i wybudowanie dodatkowego pasa do skrętu w lewo (w relacji do skrzyżowania z ul. Darżlubską). Wykonane zostaną również wyspy kanalizujące ruch oraz zjazd z drogi na teren osiedla mieszkaniowego. Przebudowa zakłada także wykonanie nowych nasadzeń zieleni.

Przebudowa ul. Wielkopolskiej realizowana jest w ramach umowy drogowej na podstawie art. 16. Ustawy o drogach publicznych.

Info: Miasto Gdańsk