02:08
12 Sierpień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Ford Focus RS w Carrepublic Grupy Janisz w Pruszczu Gdańskim

Zamieszczono dnia śr., 2019-11-27 10:52

Nie ma końca plejada samochodowych GWIAZD, która ostatnio pojawia się w salonie samochodowym CarRepuplic - odpowiedzialnego za sprzedaż samochodów w Grupie Janisz z Pruszcza Gdańskiego. Mieliśmy tam ostatnio awangardowego Citroena BX, jest klasyczny i już kultowy Mercedes "190" czyli W201. Teraz czas na emocje innego gatunku.

Pojawił się tam soczysty Focus RS pokryty spektakularnym lakierem Nitrous Blue, i robi niesamowite wrażenie. Egzemplarz z 2016 roku jest w nienagannym stanie. Ma tylko 16 000 kilometrów przebiegu. Potężna paszcza z przodu nie jest tu tylko dla ozdoby – kryje się za nią chłodnica, a pod nią pokaźny intercooler. Z kolei boczne wloty wspomagają chłodzenie potężnych hamulców, największych, jakie do tej pory trafiły do Focusa RS. Przednie tarcze mierzą 350 mm średnicy.

 

 

 

Samo spotkanie z Focusem RS dochodzi kiedyś do momentu, w którym to naciskasz ENGINE START, a 2,3-litrowy motor EcoBoost odzywa się w bajecznie rajdowy sposób. Głośny, naturalny strzał, odbija się tym metalicznym dźwiękiem po układzie wydechowym. Chociaż 2,3-litrowy EcoBoost jest jednostką 4-cylindrową, brzmi cudownie rasowo, już od najniższych obrotów. 

O samochód można pytać w siedzibie Grupy JANISZ - to będzie z pewnością najlepszy prezent pod choinkę !

Bartłomiej Chruściński, zdj. Michał Zabaryłło