07:08
4 Sierpień 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policjanci przeprowadzili zajęcia w tematyce przeciwdziałania handlowi ludźmi

Zamieszczono dnia czw., 2019-11-21 08:18

W ostatnim czasie policjanci z Pruszcza Gdańskiego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne, mające na celu uświadomienie zagrożeń płynących z przestępstw związanych z handlem ludźmi. Młodzież uczestnicząca w prelekcjach wykazywała duże zainteresowanie tą tematyką.

Począwszy od 18 października b.r. – Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi policjanci rozpoczęli kolejną edycję działań związanych z tą tematyką. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w ostatnim czasie gościli w szkole podstawowej Łęgowie i Zespole Szkół Rolniczych w Rusocinie (gmina Pruszcz Gdański), gdzie rozmawiali z młodzieżą i ich wychowawcami o zagrożeniach w tym obszarze. Policjanci spotkali się z uczniami ostatnich klas szkół podstawowych oraz uczniami szkoły średniej, w związku z tym, że jest to jedna z najbardziej zagrożonych grup społecznych. Młode osoby podejmując np. zatrudnienie za granicą, czy wyjeżdżając na pierwsze samodzielne wojaże stają się potencjalnym celem dla przestępców, którzy często żerują na naiwności i występują z pozycji siły względem swoich ofiar. Mundurowi nakreślili główne zagrożenia sprecyzowane na szczeblu międzynarodowym przez ONZ i EUCPN (Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości) a na poziomie krajowym m.in. przez Komendę Główną Policji. Przekazali również porady i informacje jak uchronić się przed tego typu przestępstwami oraz gdzie szukać pomocy w razie potrzeby.

 

Uczestnicy spotkania wyrażali duże zainteresowanie podjętą tematyką, co najlepiej świadczy o potrzebie kontynuowania podobnych kampanii informacyjno- profilaktycznych.

KPP Pruszcz Gdański