21:07
6 lipiec 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Rekordy na linii PKM. W październiku z kolei skorzystało 400 tys. pasażerów

Zamieszczono dnia wt., 2019-11-19 15:38

Ze wszystkich połączeń systemu PKM skorzystało 414 100 pasażerów. To historyczny rekord. Rekordem okazało się również połączenie do Kartuz. W październiku pociągi przewiozły tam aż 104 tys. podróżnych.

Październik 2019 r. to pierwszy miesiąc w historii, w którym liczba pasażerów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przekroczyła 400 tys. – Pasażerów było dokładnie 414 100 – cieszy się Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. To bardzo dobry wynik. Dla porównania w październiku 2018 r. pasażerów było ok. 372 tys. –  W rekordowym październiku aż 104 tys. osób to podróżni odcinka kartuskiego. To również najwięcej w historii linii – dodaje marszałek.

Sukces projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej widać na każdym kroku. Liczba pasażerów rośnie rok do roku. Ogółem w ciągu czterech lat z pociągów skorzystało ponad 10 mln pasażerów. Wzdłuż linii kolejowej rosną nowe osiedla, a przy stacjach powstają węzły integracyjne. – Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy tak chętnie korzystają z linii PKM. Wynik ten, traktujemy nie tylko jako sukces, ale również jako wyzwanie, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu – podkreśla Mieczysław Struk. Jednym z takich działań, było uruchomienie w październiku dodatkowych  kurów między innymi z Gdyni do Gdańska i do Kartuz. Ponadto, najbardziej popularny pociąg na linii, który odjeżdża ze stacji Kartuzy o godzinie 6.36, obsługiwany jest przed dwa szynobusy.

Info: PKM / Urzęd Marszałkowski Województwa Pomorskiego