22:07
6 lipiec 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gmina Trąbki Wielkie: Zbierają puszki - zgarniają piłki

Zamieszczono dnia pon., 2019-11-18 10:30

Wyjątkowo dużo, bo aż 45 kg puszek aluminiowych udało się zebrać w Gmienie Trąbki Wielkie i przekazać wyspecjalizowanej firmie do ponownego przerobu. Gmina otrzyma za to trzy wysokiej jakości piłki. Jest to możliwe dzięki udziałowi GOKSiR w akcji „Piłki za puszki” organizowanej przez Fundację na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL z Warszawy.

Od 2016 roku, kiedy to Gmina Trąbki Wielkie podpisała stosowną umowę, przekazano już 387 kg puszek. Przy założeniu, że 1 kg to 60 sztuk, łącznie pozyskano 23 220 puszek. W nagrodę za zebranie w/w ilości puszek Gmina trąbki Wielkie otrzymała już 25 piłek, a także 1,5 tys. puszek z napojami o różnych owocowych smakach dla uczestników wydarzeń sportowych i 20 koszulek sportowych. Projekt realizowany jest na ponad 120 obiektach. W rankingu za dwa ostatnie lata GOKSiR zajmuje 5. miejsce w Polsce.

Puszki aluminiowye można dostarczać do GOKSiR-u lub wrzucać bezpośrednio do pojemników znajdujących się na Placu Herbowym obok wejścia do Orlika w Trąbkach Wielkich.

info/foto: Facebook/GOKSiR Trąbki Wielkie