07:08
4 Sierpień 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gmina Pruszcz Gdański: Bohaterowie nagrodzeni podczas sesji rady

Zamieszczono dnia śr., 2019-11-13 10:57

8 listopada na sesji Rady Gminy Pruszcz Gdański jednym z punktów porządku obrad było omówienie bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Wystąpienie w przedmiotowej tematyce przygotował Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim insp. Radosław Pietrzak. Komendant omówił m.in. problematykę zagrożeń, które mieszkańcy wskazują w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, stanowiącej jedną z platform komunikacji pomiędzy obywatelami a Policją. Funkcjonariusz wskazał także na rolę dzielnicowego w pierwszym i najbliższym kontakcie z mieszkańcami oraz zachęcił do korzystania z aplikacji Moja Komenda. Radni, jak i mieszkańcy, którzy uczestniczyli w sesji, mieli sposobność zadać pytania i uczestniczyć w dyskusji.

Spotkanie było dogodną okazją do podsumowania współpracy z Gminą. Pan Komendant przedstawił liczne inicjatywy dotyczące profilaktyki i wręczył na ręce Wójta podziękowanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku za wspólne działania Urzędu i Policji w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Jednym z punktów sesji było także wyróżnienie trojga osób, które wykazały się cywilną odwagą i ujęły nietrzeźwego kierowcę. Wójt Gminy i Komendant wskazali, że każdy ma wpływ na wspólne bezpieczeństwo, a także podkreślili, jak istotne jest reagowanie na niebezpieczne zachowania innych ludzi.

W tym miejscu należy wspomnieć także o innych osobach, które w ubiegłym tygodniu zostały wyróżnione za bezinteresowną pomoc. Mowa tu o uczniach ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Straszynie. Na początku października w znaczący sposób przyczynili się oni do szybkiego powrotu do domu chłopca, który się zagubił. Młodzi ludzie, wykorzystując nowoczesne technologie multimedialne, rozpowszechnili informację i wykorzystali ją, co błyskawicznie doprowadziło do szczęśliwego finału.
info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim