09:07
14 lipiec 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

MEVO ogłasza dialog techniczny dotyczący roweru miejskiego

Zamieszczono dnia śr., 2019-11-13 09:36

Ostatnio bardzo głośno o miejskich rowerach Mevo. Rowery MEVO, będące własnością Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMG-G-S), zostały zabezpieczone. Rozpoczyna się audyt systemu. Zarząd OMGGS zdecydował o ogłoszeniu dialogu technicznego dotyczącego przyszłości systemu.

Rowery Mevo będące własnością OMGGS zostały zabrane z ulic metropolii i zabezpieczone. Rozpoczyna się audyt sprzętu i całego systemu. Należy pamiętać, że system to nie tylko rowery, stacje i aplikacja, ale także działania operacyjne – przede wszystkim naprawy i relokacja jednośladów.

Zarząd OMGGS podjął decyzję o ogłoszeniu dialogu technicznego dotyczącego roweru MEVO. Oznacza to, że odbędą się konsultacje z wykonawcami potencjalnie zainteresowanymi operowaniem i rozwojem systemem w przyszłości. Dialog techniczny nie jest osobnym trybem postępowania, w wyniku którego zostanie dokonany wybór wykonawcy. Pozwoli natomiast na opracowanie dokumentacji przetargowej, która uwzględni obecnie dostępne na rynku rozwiązania i w największym zakresie będzie odpowiadać potrzebom mieszkańców metropolii.

Przedmiotem dialogu będzie doradztwo dotyczące przede wszystkim zagadnień technicznych, prawnych, organizacyjnych, ekonomicznych i logistycznych związanych z funkcjonowaniem roweru metropolitalnego MEVO, a także zebranie informacji na temat najnowszych i najkorzystniejszych rozwiązań technologicznych. Dialog potrwa minimum 6 tygodni, a zebrane dane posłużą do opracowania dokumentacji postępowania, które będzie miało na celu wyłonienie operatora roweru miejskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące dialogu technicznego znajdują się na stronie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

O sytuacji w sprawie, będziemy Was informować na bieżąco na www.polnocna.tv !

Red. / Info/zdj: Mevo