10:06
7 czerwiec 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

W Pruszczu Gdańskim stanie nowy dworzec kolejowy

Zamieszczono dnia pon., 2019-10-21 10:01
PKP SA planują rozbiórkę istniejącego dworca w Pruszczu Gdańskim, wybudowanego 25 lat temu. Trwają prace projektowe dla budowy nowego obiektu. Jak informują PKP SA, dworzec kolejowy w Pruszczu Gdańskim został zbudowany w 1994 roku. W budynku znajdują się poczekalnia, kasy, lokal gastronomiczny oraz lokale gastronomiczne na parterze i piętrze.

W sierpniu PKP SA zawarły umowę z firmą Meritum Projekt z Katowic na wykonanie dokumentacji projektowej dla inwestycji dworcowej w Pruszczu. Jej wartość to 403 tys. zł netto. – Zakres prac obejmuje rozbiórkę istniejącego dworca oraz budowę nowego budynku z funkcjami oraz powierzchniami dostosowanymi do realnego zapotrzebowania podróżnych – informuje Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z wydziału prasowego PKP SA.

– Planowane jest stworzenie nowej przestrzeni na podróżnych, tj. holu z poczekalnią, kasy, toalet publicznych, pomieszczenia dla matki z dzieckiem itp. Powstaną również pomieszczenia techniczne oraz część komercyjna – mówi Rudzińska-Rdzanek. Jak dodaje, nowy obiekt ma charakteryzować się „wysoką jakością przestrzeni”, która będzie spełniać „najwyższe międzynarodowe standardy”. – W związku z planowaną przebudową torowiska na tym terenie prowadzimy z PLK uzgodnienia dotyczące budowy obiektu – wskazuje Aleksandra Rudzińska-Rdzanek.

Zagospodarowane ma zostać też otoczenie dworca. – Gmina Miasta Pruszcz Gdański realizuje przebudowę placów i dróg wraz z parkingami w bliskim sąsiedztwie dworca – mówi Aleksandra Rudzińska-Rdzanek.
foto/wikimapia